Wiadomości

Wspólny kandydat totalnej opozycji na prezydenta Rzeszowa?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wiceszef rzeszowskiej rady miasta, Konrad Fijołek, ma być wspólnym kandydatem opozycji podczas przedterminowych wyborów prezydenckich.

Wiceprzewodniczący rady miasta w Rzeszowie Konrad Fijołek ma być kandydatem opozycji w uzupełniających wyborach prezydenckich w stolicy Podkarpacia – dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska

Serwis podaje, że kandydatura Fijołka, po długich negocjacjach po stronie opozycji i osiągniętym w końcu porozumieniu, ma zostać ogłoszona na początku tygodnia.

W połowie lutego prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił decyzję o rezygnacji ze stanowiska. Powodem jego odejścia jest zły stan zdrowia. Rezygnacja Ferenca oznacza dla Rzeszowa konieczność przeprowadzenia przedterminowych wyborów na urząd prezydenta miasta.

Według opublikowanego niedawno projektu rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, wybory mają zostać zarządzone na 9 maja. Do tego czasu w mieście będzie rządził komisarz wyznaczony przez rząd. Na tę funkcję powołany został Marek Bajdak, dotychczasowy dyrektor Wydziału Nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

Do tej pory walkę o fotel włodarza miasta zapowiedzieli wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł z Solidarnej Polski, Grzegorz Braun z Konfederacji oraz wojewoda podkarpacka Ewa Leniart (Wcześniejsze doniesienia na temat Ewy Leniart mówiły o tym, że prawdopodobnie będzie ona startowała w Rzeszowie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Okazało się jednak, że będzie kandydować z własnego komitetu obywatelskiego). W tym tygodniu sekretarz Podkarpackiej Rady Regionalnej tej partii, poseł Andrzej Szlachta, poinformował, że Rada wyraziła zdecydowane poparcie dla kandydatury obecnej wojewody Ewy Leniart. Leniart będą w kampanii wspierały władze PiS – z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Wcześniej pojawiły się doniesienia, że swój start w wyborach rozważa także Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!