Wiadomości

Wspólna akcja CBA i Żandarmerii Wojskowej – zatrzymano sześć osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Żandarmerii Wojskowej zatrzymali sześć osób podejrzanych o wyłudzenie ponad 2 mln zł od Zakładów Chemicznych Police. Postępowanie dotyczy nieprawidłowości finansowych w działalności Fundacji All Sports Promotion, działającej w imieniu AZS Koszalin.

Fakt zatrzymania potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Jak podał, operacji dokonali agenci szczecińskiej delegatury Biura wspólnie z żołnierzami ŻW, ze względu na fakt, że wśród zatrzymanych jest żołnierz Wojska Polskiego.

Postępowanie prowadzone przez Biuro dotyczy podejrzenia nieprawidłowości finansowych w działalności fundacji występującej w imieniu AZS Koszalin S.A.

Po doprowadzeniu do siedziby Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zatrzymani mają usłyszeć zarzuty karne.

W toku postępowania ustalono, że fundacja podpisywała w latach 2011-2013 umowy o świadczenie usług reklamowych z Zakładami Chemicznymi.

Jak podaje Prokuratura Krajowa, „w toku postępowania przeprowadzono analizę dokumentacji Fundacji All Sports Promotion, jak również dokumentacji innych podmiotów oraz analizę wzajemnych przepływów finansowych”.

„W ich wyniku potwierdzono, iż część środków przekazywanych przez Zakłady Chemiczne w związku z zawieraniem umów reklamowych z Fundacją All Sports Promotion (działającą w imieniu AZS Koszalin S.A.) nie trafiała do AZS Koszalin S.A. Środki te zostały przelane na konto innej fundacji, a następnie przekazane na rzecz spółki i wypłacone przez jej wspólników. W konsekwencji doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Zakłady Chemiczne w kwocie ok. 2 milionów złotych” – podaje PK.

Dodano, że wątek wyodrębniono z tzw. afery melioracyjnej, w której na początku lipca skierowano akt oskarżenia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!