Wiadomości

Wrocławscy Łowcy Głów namierzyli mężczyznę poszukiwanego od blisko 20 lat

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Najbliższe 3 lata w zakładzie karnym spędzi teraz 43-latek, który poszukiwany był dwoma listami gończymi i europejskim nakazem aresztowania. Mężczyznę namierzyli w jednej z podwarszawskich miejscowości funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wiedzieli z kim mają do czynienia i nie dali się zwieść przestępcy. Poszukiwany od blisko 20 lat mężczyzna, na swoim koncie ma bowiem m.in. rozbój, pobicie, zastraszanie i pozbawienie wolności jednego z mieszkańców Dzierżoniowa, a także włamania do mieszkań. Sprawa nie była łatwa, bo aby uniknąć kary, stosował techniki kamuflażu i zmienił całkowicie miejsce dotychczasowe miejsce pobytu, a także wcielił się w zupełnie inną osobę. Wrocławscy Łowcy Głów zaskoczyli go jednak swoją skutecznością w prowadzeniu poszukiwań osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Niespełna 20 lat temu wydano wobec mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, dwa listy gończe oraz europejski nakaz aresztowania. Powodem wszczęcia poszukiwań był fakt ukrywania się i czyny przestępcze, które miał na swoim koncie. Jeden z nich miał miejsce w 2000 roku, a z ustaleń wykonanych wtedy przez policjantów wynikało, że wraz z innym sprawcą dokonał rozboju. Następnie pozbawił wolności jednego z mieszkańców, który to został wówczas dotkliwie pobity, zastraszony pistoletem i okradziony. Do kolejnego ze zdarzeń doszło wcześniej, bo pod koniec lat dziewięćdziesiątych, a wtedy poszukiwany mężczyzna dokonał trzech włamań do mieszkań.

Mężczyźnie groziły ponad 3 lata pozbawienia wolności i wydane za nim listy gończe spowodowały, że podjął decyzję o ucieczce z miejsca zamieszkania oraz zmianie swojej tożsamość. Wielokrotnie ukrywał się w różnych lokalizacjach na terenie kraju i stosował techniki kamuflażu. Przeniósł się później do jednej z podwarszawskich miejscowości, gdzie prowadził życie, podszywając się pod zupełnie inną osobę. Wszyscy z jego kręgu towarzyskiego i rodzinnego znali go pod innymi danymi, a jego sposób egzystencji wypaczył całkowicie jego prawdziwą tożsamość.

Sprawa zajęli się wrocławscy Łowcy głów, którzy przez kilka tygodni wytężonej pracy zdołali namierzyć mężczyznę na terenie powiatu pruszkowskiego. W chwili zatrzymania mężczyzna był całkowicie zaskoczony. 43-latek próbował zwieźć policjantów i podawał im fałszywe dane, jednak funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wiedzieli z kim mają do czynienia i to, że zakończyli poszukiwania.

Poszukiwany listami gończymi mężczyzna trafił już do zakładu karnego i teraz spędzi tam ponad 3 lata.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!