Wiadomości

Wrócą bezpośrednie połączenia z Krakowa do Zakopanego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

14 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów. Na wakacje wrócą bezpośrednie połączenia z Krakowa do Zakopanego. Dostęp do kolei ułatwią nowe przystanki: Kraków Bronowice i Zaklików Miasto na Podkarpaciu. Zmiana rozkładu jazdy zapewnia wprowadzenie pociągów wakacyjnych i umożliwia koordynowanie prac na kolejnych szlakach.

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 14 czerwca do 29 sierpnia 2020 roku. PLK wraz z przewoźnikami przygotowały wakacyjną ofertę podróży, uwzględniając możliwości sieci kolejowej. W porównaniu do poprzednich wakacji, ma zwiększyć się standard obsługi na kilkudziesięciu stacjach i przystankach.

Od 26 czerwca na sezon letni wrócą bezpośrednie połączenia kolejowe do Zakopanego. Pod Tatry pojadą m.in. składy z Gdyni, Szczecina, Warszawy i Krakowa. Kolejowe połączenia sezonowe Koszalin – Mielno Koszalińskie od końca czerwca ułatwią dojazd na wypoczynek nad morzem.

Na Lubelszczyźnie pojadą wakacyjne pociągi na trasach Chełm – Włodawa oraz Rejowiec – Hrebenne. Wrócą również połączenia w woj. świętokrzyskim na trasach z Kielc do Buska-Zdroju i Sandomierza.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!