Wiadomości

Wraz z pierwszymi oznakami cieplejszej pory roku pojawiają się grupy migrujące przez zieloną granicę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów oraz organizatora ich wyprawy.

Patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie zatrzymał w pobliżu granicy państwowej trzech mężczyzn. Okazało się, że wszyscy byli obywatelami Ukrainy. Dwóch z nich nie posiadało przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce. Oświadczyli, że przekroczyli granicę z zamiarem podjęcia zatrudnienia w Polsce lub w Niemczech. Trzeci z mężczyzn przyjechał samochodem po ich odbiór.

Z dokumentów pobytowych, które okazał wynikało, że przebywał w naszym kraju zgodnie z prawem. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Obywatel Ukrainy podejrzany o organizowanie nielegalnej migracji po zakończeniu wobec niego czynności procesowych został zwolniony. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono ujawnione przy mężczyźnie środki finansowe w kwocie 850 euro.

Organizowanie innym osobom przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom usankcjonowane jest karą pozbawienia wolności do 8 lat. Cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową przekazano służbom granicznym Ukrainy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!