Wiadomości

Wpadli na gorącym uczynku, gdy wysypywali koło rzeki niebezpieczne odpady

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ręce będzińskich stróżów prawa wpadli czterej mężczyźni, którzy dopuścili się nielegalnego wysypu śmieci na obrzeżach Wojkowic. Niebezpieczne dla środowiska odpady wysypane zostały z ciężarówek w pobliżu rzeki Brynica. Wśród realizatorów nielegalnego przedsięwzięcia znalazło się dwóch mieszkańców Wojkowic oraz dwóch mieszkańców jednej z miejscowości w pobliżu Tychów. Zatrzymanym grozi teraz do 5 lat więzienia.

Stróże prawa otrzymali zgłoszenie o ciężarówkach oraz spychaczu, które poruszają się po nieużytkach w pobliżu ul. Gierymskiego w Wojkowicach. Przekazana informacja dotyczyła podejrzenia wysypywania śmieci w pobliżu Brynicy. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali czterech mężczyzn: kierowców dwóch ciężarówek, operatora uszkodzonego spychacza oraz prawdopodobnego organizatora nielegalnego wysypu śmieci.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Po wykonanych z ich udziałem czynnościach, trzech z nich zostało zwolnionych. Domniemany organizator przedsięwzięcia trafił do policyjnego aresztu. Wstępne badania biegłego na miejscu nielegalnego “wysypiska” potwierdziły, że odpady mogą zagrażać środowisku. Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie bliższych szczegółów i okoliczności zdarzenia, między innymi pochodzenia odpadów.

/policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!