Wiadomości

Wokalista zespołu VOX Witold Paszt nie żyje. Miał 68 lat

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Witold Paszt nie żyje – przekazała w mediach społecznościowych rodzina artysty. Piosenkarz zmarł w wieku 68 lat dzień po rocznicy śmierci małżonki.

„Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego” – czytamy w pożegnalnym wpisie.

Witold Paszt karierę muzyczną rozpoczął w Victoria Singers. Zespół założył w 1977 roku. Pod koniec lat 80. stworzył kwartet VOX z trójką innych wokalistów: Ryszardem Rynkowskim, Jerzym Słotą i Andrzejem Koziołem.

Męski kwartet z Witoldem Pasztem stał się niezwykle popularny w Polsce. VOX koncertował ze swoimi hitami nie tylko w kraju, ale i na świecie. Trasy koncertowe obejmowały m.in. takie kraje jak Kuba czy Stany Zjednoczone. Muzycy wylansowali takie przeboje jak “Bananowy Song” czy “Rycz mała rycz”. Witold Paszt wydał również album studyjny zatytułowany “Jak Słońce”. Znalazło się na nim 12 utworów w stylistyce popowej oraz pop-rockowej.

/TVP Info, fakt.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!