Wiadomości

Wojsko kupuje części do BWP-1, T-72 i Twardych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o udzieleniu zamówień w ramach przetargu na dostawę części zamiennych do pojazdów bojowych BWP-1, T-72/PT-91. Całkowita wartość zamówienia wyniesie 2,43 mln zł.

Przetarg, który był realizowany w ramach procedury ograniczonego przyspieszania, miał miejsce 25 maja i organizowany był przez 1. Regionalną Bazę Logistyczną w Wałczu, dotyczył dostaw części zamiennych do pojazdów bojowych BWP-1, T-72/PT-91 z podziałem na 3 części (zadania):

– zadanie nr 1: Dostawa części zamiennych do BWP-1;
– zadanie nr 2: Dostawa niezbędników remontu konserwacyjnego BWP;
– zadanie nr 3: Dostawa części zamiennych do T-72/PT-91.

Dostawa dotyczy mechanicznych części zapasowych do pojazdów wojskowych, silników i części silników oraz elektronicznych i elektrycznych części zapasowych.

W wyznaczonym terminie złożone zostały oferty do trzech z trzech ogłoszonych zadań. Do oceny ofert złożonych we wszystkich 3 zadaniach posłużyły następujące kryteria Cena (Waga 80), okres gwarancji (Waga 10), termin wykonania zamówienia (Waga 10). Ostatecznie postępowanie zakończyło się wyłonieniem 2 wykonawców w ramach 3 ogłoszonych zadań. Całkowita końcowa wartość zamówień wyniosła 2,428 mln zł.

W ramach pierwszej części zamówienia dotyczącej części zamiennych do BWP-1 złożone zostały 3 oferty, a realizować zamówienie będzie CLAYMORE Sp. z o.o. Sp. J.a, kontrakt jest o wartości 0,543 mln zł. Firma ta zrealizuje również zamówienie na dostawę części zamiennych do T-72/PT-91 o wartości 0,876 mln zł. Dostawę niezbędników remontu konserwacyjnego BWP zrealizuje natomiast BIWAR Sp. z o.o. za kwotę 1,008 mln zł.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!