Wiadomości

Wojska ukraińskie zamknęły pierścień okrążenia wokół rosyjskiego zgrupowania w rejonie Lymana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy zamknęły w kotle zgrupowanie wojsk rosyjskich broniące się w rejonie Lyman – Jampil. Informacje na ten temat pochodzą ze źródeł rosyjskich, które wczoraj przed północą zasypały internet utrzymanymi w alarmistycznym tonie wiadomościami.

Jak wynika z map sytuacyjnych udostępnionych przez rosyjskie kanały, Siły Zbrojne Ukrainy dokonały całkowitego okrążenia zgrupowania wojsk 20. Armii Ogólnowojskowej, które skoncentrowało wszystkie swoje siły na obronie miast Lyman i Jampil. Rosyjskie kierownictwo próbowało za wszelką cenę utrzymać te dwa ważne miasta obwodu donieckiego. Powody są oczywiście polityczne. Jednak Rosjanom nie udało się powstrzymać ofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ostatnia droga zaopatrzeniowa okrążonych wojsk, tj. trasa – Kreminna-Lyman, znalazła się pod kontrolą wojsk ukraińskich. Klęska Rosjan, którzy znaleźli się w „kotle”, zdaje się być nieunikniona, pytanie tylko o jej skalę. Aby dobić rosyjskie zgrupowanie i uniemożliwić mu wydostanie się z pułapki, nie będzie proste. Rosjanie zapewne nie unikną dużych strat w sprzęcie i uzbrojeniu, ale ważne jest, aby nie wydostali się z „kotła”. Całkowita likwidacja okrążonego ugrupowania, oprócz efektu propagandowego i politycznego, spowoduje dziurę we froncie rosyjskim i uniemożliwi Rosjanom utrzymanie linii Swatowo-Kreminna.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!