Wiadomości

Wojska ukraińskie pogłębiają wyłom w rejonie na południe od Wełykiej Nowosiłki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosjanie w rejonie na południe od Wełykiej Nowosiłki zostali wyparci z wiosek: Nieskuczne, Błahodatne, Starożewie i Makariwka. Trwają walki o Urożajne.

Wieczorem, 10 czerwca na kierunku Wełykiej Nowosiłki, w pobliżu granicy obwodu donieckiego z obwodem zaporoskim, grupy szturmowe Sił Zbrojnych Ukrainy siły ukraińskie, które obsadziły teren leśny w rejonie na zachód od m. Nowodonieckie, ruszyły w kierunku na Urożajne. Równocześnie miały siły ukraińskie zaatakowały pozycje wojsk rosyjskich na linii Nowodariwka-Riwnopil.

Żołnierze rosyjskiego oddziału Kaskad w obliczu groźby okrążenia opuścili Nieskuczne i Błahodatne. Obie te wioski zostały wkrótce obsadzone przez wojska ukraińskie. Rosjanie utrzymywali się jeszcze we wsi Starożewie, którą od Błahdatnego oddziela rzeka Mokre Jały. Z kolei na północny zachód od Starożewia są wzniesienia, które częściowo udało się zająć siłom ukraińskim

Wczoraj w godzinach popołudniowych pojawiła się informacja, którą wkrótce potwierdziła Hanna Malar, ukraińska wiceminister obrony, że oddziały ukraińskie zdobyły Makariwkę. Sprzeczne informacje docierały odnośnie sytuacji w leżącej na północny zachód od niej wsi Starożewie. Wszelkie wątpliwości rozwiał film, z którego jasno wynika, że zajęli ją Ukraińcy.

Obecnie mają miejsce walki o Urożajne i Staromajorskie. “Teraz trzeba trzymać wroga z dala od Staromłyniwki. Jeśli Siłom Zbrojnym Ukrainy się powiedzie, sytuacja może stać się krytyczna i znacznie bardziej niebezpieczna, niż wielu ludzi myśli” – pisał w nocy rosyjski kanał WarGonzo.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!