Wiadomości

Wojska tureckie wkroczyły do syryjskiej prowincji Hama

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Turcja przerzuciła żołnierzy z ciężkim sprzetęm do prowincji Hama, leżącej na południe i południowy-wschód od prowincji Idlib, która w całości znajduje się w rękach rebeliantów i wraz z północną częścią prowincji Hama, a także częściami prowincji Latakia i Aleppo stanowi jedną z enklaw pozostających poza kontrolą władz w Damaszku. I właśnie do południowej części tej enklawy Turcja wprowadziła swoje wojska, o czym donosi agencja Fars News Agency.

Konwój tureckich wojsk, który wjechał do prowincji Hama, składać się miał z około stu pojazdów pancernych i 50 ciężarówek, w których znajdowali się żołnierze, a także ich wyposażenie. Żołnierze ci po przybyciu na miejsce przystąpili do budowy punktu kontrolnego.

Kanał turkySyr1 poinformował na Twitterze, że północny-zachód od Hamy w rejonie miasta Kalaat Al-Madik przybył turecki konwój i przystąpił do budowy punktu kontrolnego, mającego czuwać nad przestrzeganiem rozejmu w tej części strefy deeskalacji. Prócz tego tureccy żołnierze wkroczyli do miejscowości Kafr Nabuda, gdzie ma został ustanowiony punkt obserwacyjny, o czym z kolei donosie na Twitterze Mghorab3.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!