Wiadomości

Oddziały rosyjskie opuściły Nową Kachowkę w obwodzie chersońskim?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że oddziały rosyjskie opuściły Nową Kachowkę. Rosjanie twierdzą, że miasto pozostaje pod ich kontrolą.

Sztab Generalny SZU poinformował, że według stanu na 22 marca „wszystkie jednostki armii okupanta, które stacjonowały w mieście Nowa Kachowka w obwodzie chersońskim, opuściły miasto”. Sztab SZU zaznaczył, że zostało to poprzedzone obchodem okolicznych domów miejscowej ludności w celu zabrania pieniędzy. Ludności cywilnej okupanci „skonfiskowali” duże ilości sprzętu AGD i RTV, biżuterii, elementów garderoby oraz telefonów komórkowych.

Wiadomo również, że w wielu miejscowościach przejściowo zajętego lewobrzeżnej części obwodu chersońskiego najeźdźcy rozpoczęli poszukiwania obywateli o proukraińskim nastawieniu. W tym celu wykorzystują listy uczestników ATO, emerytów wojskowych i tych, którzy służyli w organach ścigania Ukrainy. Sztab Generalny dodał również, że przeciwnik prowadzi obecnie działania obronne na kierunkach Chersoniu i Zaporożu.

Nie ma doniesień, by miasto zajęły wojska ukraińskie. Rosjanie z kolei zaprzeczają, by miasto zostało opuszczone. Być może chodziło tylko o rotacje bądź zajęcie innych stanowisk w pobliżu miasta.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!