Wojna rosyjsko-ukraińska (stan na ranek 25.05.2025):
- W ramach odwetu za ostatni, duży atak bezpilotowców na Rosję, Rosjanie uderzyli na Kijów ok. 250 dronami i 14 rakietami Iskander. Zniszczono m.in. stołeczną fabrykę dronów.
- Rakiety i drony uderzyły nad ranem także w inne miasta, takie jak Charków, Mikołajów i Tarnopol.
- Na odcinku nowopawliwskim trwały rosyjskie ataki na Oleksiwkę.
- Na wschód od Kostiantyniwki, siły rosyjskie zajęły ważną wieś Stupoczki. Od samego miasta dzieli ich już tylko 5 kilometrów. Z kolei na południu odcinka, podeszli pod Popiw Jar.
- Rosyjska rakieta zniszczyła ważny most pomiędzy Słowiańskiem i Limaniem. Na samym odcinku limańskim, trwaja bombardowania i ograniczone ataki piechoty w lesie sierebriańskim.
- Na froncie kursko-sumskim, Rosjanie kontynuowali walki o północne zabudowania Junakiwki.
- Ukraińcy podjęli nową próbę zajęcia Tiotkino w obwodzie kurskim. Udało im się wedrzeć do południowych zabudowań wioski.
- Trwa wymiana jeńców pomiędzy walczącymi stronami wymiana jeńców. Odbywa się partiami po 200-300 ludzi na dobę.
Link do poprzedniego raportu z frontu znajduje się tutaj.
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!