Wiadomości

Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu będzie uczył osoby w wieku 50+ używania smartfona, kwota przyprawia o zawrót głowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tak właśnie w dużej mierze wygląda wydawanie środków unijnych… Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu ogłosił nabór dla osób w wieku 50+, które chcą nauczyć się korzystania ze smartfona. Jak poinformował rzecznik WUP, z zajęć może skorzystać 60 osób. Wartość projektu to 698 tysięcy złotych.

Na przeszkolenie jednej osoby z obsługi smartfona przeznaczono 11 tysięcy złotych. Ale to przecież środki unijne, więc chodzi o to, by pozyskać i wydać ich jak najwięcej – tak to wygląda od lat. Z tego wszak rozliczani są urzędnicy i nic się tu nie zmieni.

Według informacji dostępnych na stronie WUP w Opolu każdy uczestnik projektu skorzysta z 20 godzin indywidualnej nauki z trenerem. Szkolenie może się odbyć w domu, w kawiarni lub w innym miejscu dogodnym dla uczestnika. Po szkoleniu odbędą się jednodniowe warsztaty z kompetencji społecznych, realizowane w małych, maksymalnie 10 osobowych grupach. Wszyscy uczestnicy wezmą także udział w wyjściach kulturalnych (do kina, teatru, muzeum), podczas których uczestnicy przetrenują nabyte umiejętności. Finałem udziału w testowaniu modelu będzie kameralne spotkanie motywacyjne z Dorotą Wellman “Dlaczego nie warto bać się˛ zmian – czyli kto nie ryzykuje ten, nie ma szans na sukces!”.

Z informacji zamieszczonych na stronie WUP Opole wynika, że z projektu będzie mogło skorzystać 60 osób, a sam projekt “jest odpowiedzią na Zalecenie Rady UE z 19 grudnia 2016 r. “Ścieżki poprawy umiejętności: nowe możliwości dla dorosłych”. Wartość projektu “SMART Senior” to 698 071.5 PLN, w tym wkład Funduszy Europejskich to 658 211,62 PLN.

Więcej:

https://www.pulshr.pl/zarzadzanie/wup-w-opolu-bedzie-uczyl-osoby-w-wieku-50-uzywania-smartfona,81375.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!