Wiadomości

Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski został znowu zatrzymany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski został znowu zatrzymany. Tym razem chodzi o sobotnią manifestację, podczas której groził śmiercią posłom, którzy poparli “lex Kaczyński”.

– Jeśli poprą ustawę, to skazują się na śmierć i my te listy śmierci tworzymy. (…). Ja, Wojciech Olszański, znany w internecie jako Aleksander Jabłonowski, chcę ich zabić. A dlaczego nie?! Bo jestem przepełniony radosną nienawiścią i chcę ich śmierci! – wydzierał się ze sceny Wojciech Olszański. Jego słowa odbiły się szeroką ciszą zgromadzonego tłumu, zdającego sobie sprawę ze skandalicznych i bardzo niebezpiecznych słów patostreamera.

Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski, skierował w niedzielę do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Z kolei Olszański i jego przyboczny, Marcin Osadowski, z którym prowadzi programy w NPTV postanowili wulgarnie odpowiedzieć posłowi na jego zapowiedzi.

– Pawliku, pośliku, funflu (…) ty będziesz prokuratorowi d*** zawracał mną? (…) Masz szansę nie znaleźć się na listach śmierci – odpowiedział posłowi PO, Wojciech Olszański.

Na zawiadomienie posła Pawła Olszewskiego zareagowała w poniedziałek Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, która poinformowała o aresztowaniu Olszańskiego w związku z sobotnią manifestacją i nawoływaniem do popełnienia przestępstwa.

Kryminalni z KWP i KMP w Bydgoszczy zatrzymali dziś wieczorem Wojciecha O. Mężczyzna został zatrzymany w związku z sobotnim zgromadzeniem i publicznym nawoływaniem do popełnienia przestępstwa – czytamy w komunikacie.

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!