Polska Wiadomości

Wojciech Cejrowski dementuje pogłoski o chęci założenia partii politycznej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal nczas.com Wojciech Cejrowski ostro skrytykował PiS stwierdzając, że „PiS przywrócił komuchów” do Sejmu. Konfederacja zaś „rozczarowała” go. Czy znany i popularny podróżnik założy własne ugrupowanie?

Mimo krytykowania poszczególnych stronnictw, nie zanosi się na to, by Cejrowski tworzył swój ruch polityczny. – Partii nie stworzyłem i nie planuję stworzyć, gdyż jestem bezpartyjny. Z natury jestem bezpartyjny. Nie nadaję się na generała, który ma swoje oddziały. Nadaję się na partyzanta, harcownika, którego wypuszcza się na podzamcze, by rozróbę zrobił – powiedział Wojciech Cejrowski.

– Taki mam temperament, samotnika. Nie cierpię prac grupowych, bo one oznaczają, że co jakiś czas muszę brać odpowiedzialność za nie swoje czyny. W rodzinie to jest zrozumiałe. Adam dostał za żonę Ewę i to on odpowiadał za te operacje, której mózgiem była ona. Ona była mózgiem operacji kradzenia jabłek z Pańskiego ogrodu, a jednak kogo wzywa Pan Bóg? Adama. „Adamie, czemu się chowasz po krzakach”? Nie mówi „Ewo, Adamie, czemu się chowacie” – dodał Cejrowski podkreślając, że „Adam odpowiada za grzeszki Ewy”.

– W partii przywódca odpowiada za grzeszki wszystkich swoich kolegów. Ja tak nie chcę – ocenił znany podróżnik.

Czy myślicie, że polska scena polityczna potrzebuje takiej formacji?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!