Wiadomości

Wnuk Wałęsy oskarżony o napaść na obywatela Szwecji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie brutalnego ataku na obywateli Szwecji z maja 2018 r. Jednym z oskarżonych ma być wnuk byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy, Bartłomiej W. Sprawcy zostali aresztowani, grozi im do 12 lat za kratkami.

O skierowaniu sprawy do sądu w Gdańsku poinformowała tamtejsza prokuratura. Jak wskazano w komunikacie, w sprawie pobicia Szwedów zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 21 do 24 lat. Jak informuje fakt.pl, jednym z nich jest wnuk byłego prezydenta Bartłomiej W.

Jak podali śledczy, do zdarzenia doszło 21 maja 2018 r. w nocy na gdańskiej starówce.

„Dwóch obywateli Szwecji spacerujących po gdańskiej starówce zostało zaczepionych przez trzech nieznanych im mężczyzn. Jeden z tych mężczyzn uderzył jednego z pokrzywdzonych, a pozostali przyłączyli się do zadawania mu ciosów. Pokrzywdzony otrzymał cios przedmiotem przypominającym pałkę. Został przewrócony na ziemię. Był kopany po całym ciele. Napastnicy zabrali mu telefon komórkowy o wartości 350 zł. Drugi z pokrzywdzonych uciekł. Gdy zorientował się, że nie jest ścigany, powrócił, aby sprawdzić, co się dzieje z jego znajomym. Został wówczas zaatakowany przez jednego z napastników. Otrzymał uderzenie w głowę oraz nogę przedmiotem przypominającym pałkę” – pisze w komunikacie prokuratura.

Jeden ze Szwedów doznał złamania piszczela, drugi miał ranę otwartą głowy.

Prokuratura poinformowała, że wszyscy trzej sprawcy zostali zatrzymani 1 czerwca. Na wniosek śledczych przebywają teraz w areszcie w oczekiwaniu na proces. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!