Polska Wiadomości

Wnuk Lecha Wałęsy został skazany na prawie trzy lata więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal tvp.info Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał na dwa lata i osiem miesięcy więzienia Dominika W., wnuka byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy. Prokuratura zarzuciła W., że prowadził auto pod wpływem alkoholu, znieważył policjantów i stosował przemoc wobec ochroniarza. Wyrok jest nieprawomocny.

Według gdańskich śledczych Dominik W. 25 lutego 2018 r., nie mając do tego uprawnień i będąc nietrzeźwy (w chwili zatrzymania miał w wydychanym powietrzu nie mniej niż 2,08 promila alkoholu), jechał autem jedną z ulic w Gdańsku Oruni.

Kierowany przez niego golf poruszał się od lewej do prawej krawędzi jezdni, wjeżdżał na chodniki, zmuszając pieszych do ucieczki, uderzał też w inne pojazdy. Dominik W. miał też znieważyć policjantów, którzy go zatrzymali i stosować przemoc wobec ochroniarza, który próbował to zrobić.

Proces w tej sprawie rozpoczął się pod koniec lipca przed Sądem Rejonowym w Gdańsku. Podczas pierwszej rozprawy Dominik W. przyznał się do jazdy samochodem po pijanemu.

– To była głupota z mojej strony, zdarzyło mi się to pierwszy raz – wyjaśnił. Oprócz prowadzenia auta w stanie nietrzeźwym oskarżony przyznał się jeszcze do uszkodzenia jednego z pojazdów. 21-latek nie przyznał się zaś do znieważenia policjantów.

Czy myślicie, że dziadek będzie interweniował? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!