Europa Wiadomości

Wnuczka Jean-Marie Le Pena głośno przeciwstawia się etnicznej wymianie rdzennych Francuzów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Marion Marechal – siostrzenica Marine Le Pen, wnuczka Jean-Marie Le Pena i była posłanka Frontu Narodowego a obecnie dyrektor Instytutu Nauk Społecznych, Ekonomii i Polityki (Institut des Sciences Sociales Economiques et Politiques, ISSEP) – wraz ze współpracownikami ogłosiła, iż 28 września w Paryżu zorganizuje imprezę o nazwie „Konwencja prawicy”.

Konferencję można uznać za udaną, bo frekwencja dopisała. Niektórzy analitycy uważają, że niespełna 30-letnia prawniczka chce wkrótce rzucić wyzwanie ciotce i wystartować jako kandydatka w następnych wyborach prezydenckich we Francji w 2022 r.

– Jutro, jestem głęboko przekonana o tym, będziemy u władzy – powiedziała na konferencji w Paryżu a słowa te zwróciły uwagę mediów.

 

Marechal mówiła jednak przede wszystkim o „Wielkiej Wymianie”. „Le Grand Remplacement” to określenie ukute przez pisarza Renauda Camusa, oznaczające zastąpienie etnicznych Francuzów muzułmanami.

– Pierwszym poważnym wyzwaniem, najważniejszym, jest Wielka Wymiana. To demograficzne wyliczanie, które już uświadamia nam możliwość stania się mniejszością na ziemi naszych przodków – powiedziała, dodając że ​​konsekwencjami tego procesu byłoby „społeczeństwo wielokulturowe, które chce być złamane i pełne przemocy”.

Poprosiła również gości konwencji, aby zebrali się jako zjednoczona francuska prawica i „przełamali wczorajsze podziały”.

Czyżby na francuskiej prawicy pojawiła się nowa gwiazda?

Źródło: dzieniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!