Europa Wiadomości

Włoski PiS rujnuje samorządy nachodźcami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liczna czarnych imigrantów przybyłych od początku roku do Włoch, właśnie przekroczyła 100 tysięcy osób. Burmistrzowie wielu miast twierdzą, że nałożony na nich obowiązek przyjmowania nachodźców, prowadzi do ruiny ich budżety.

Włoski PiS rujnuje tamtejsze samorządy. Strategia rozmieszczania migrantów na całym terytorium kraju budzi coraz większy sprzeciw administracji samorządowej. Burmistrzowie argumentują, że brakuje im środków finansowych, a także miejsc noclegowych i innych lokali socjalnych.

Włoskie MSW, które powinno zająć się sprawą nachodźców, umyło od tego ręce. Nieoficjalne źródła podały, że minister uważa polemikę z samorządami za „surrealistyczną”. Mają realizować nałożone na siebie obowiazki i to wszystko.

Coraz więcej polityków zarzuca rządowi Giorgii Meloni brak działań w obliczu rekordowej w ostatnich latach fali migracyjnej. Burmistrzowie gmin w regionie Wenecji wystosowali wspólne oświadczenie, w którym czytamy:  -Kto nie ma prawa pozostać we Włoszech musi zostać odesłany. Magazyny, urzędy, sale gimnastyczne nie mogą być wykorzystywane jako miejsca dla migrantów, nie są do tego przystosowane.

Sytuacja stale isę pogarsza. Mimo umowy pomiędzy Tunezją i UE o odsyłaniu murzyńskich imigrantów spowrotem do Środkowej Aferyki, tylko od 1 czerwca do 18 sierpnia, do Włoch przypłynęło 55 tysięcy migrantów; średnio ponad 700 dziennie.

Włoskie MSW wprawdzie zapowiedziało, że od września wzmocniony i przyspieszony zostanie mechanizm odsyłania imigrantów bez prawa do pozostania we Włoszech do krajów ich pochodzenia, jednak nie pcozyniono w tym zakresie żadnych konkretnych kroków.

NASZ KOMENTARZ: Potwierdza się nasza opinia na temat rzekomo “prawicowego” i “patriotycznego” rządu Georgi Meloni. Jej partia “Bracia Włosi” to po prostu tamtejszy odpowiednik PiS, czyli ugrupowanie udające konserwatyzm i dbanie o interes narodowy. W rzeczywistości jest to kolejna partia rewolucyjna, tyle ze szerząca upadek moralny i gospodarczy pod płaszczykiem szczytnych idei, by tym skuteczniej je ośmieszyć i obrzydzić.

Polecamy również: Zaszczuty przez skrajną lewicę ksiądz popełnił samobójstwo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!