Europa Wiadomości

Włoska policja nie cacka się z Antifą próbującą zakłócić wiec organizowany przez Forza Nuova (VIDEO)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl ponad tysiąc “antyfaszystów” wyszło w poniedziałek na ulice Bolonii w związku z wizytą przywódcy narodowej partii Forza Nuova. Roberto Fiore był głównym gościem wiecu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, zorganizowanego na placu Galvani.

Policja, przewidując zamieszki, rozmieściła między dwiema grupami oddziały prewencji. Gdy agresja lewaków – rzucających czym popadnie – wzmogła się, szeregi policjantów ruszyły na nich. Trwająca ok. godziny bitwa kosztowała służby 2 rannych a Antifę – co najmniej 30 (tylu udzielono pomocy ambulatoryjnej).

Nowa Siła (Forza Nuova, FN) jest włoską partią narodowo-rewolucyjną. Założona została w Rzymie w 1997 r. przez Roberto Fiore (który nadal jest jej liderem) i Massimo Morsello, który wkrótce potem zmarł. FN współtworzy Europejski Front Narodowy z m.in greckim Złotym Świtem i francuskim Renouveau francais. Jej młodzieżowa odnoga to Lotta Studentesca.

Ideologia partii opiera się na pracach Juliusa Evoli. Włoscy narodowcy sprzeciwiają się “małżeństwom” jednopłciowym i imigracji do Włoch. Wiele haseł społecznych i kulturowych FN czerpie z tradycyjnego etosu katolickiego. Partie cechuje szczególne nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Działacze opowiadają za zwrotem Włochów ku religijności. Chcą m.in. odwołania zmian wprowadzonych do Traktatu Laterańskiego i przywrócenie go do stanu z 1929 r. Walczą również przeciwko aborcji.

Nowa Siła występuje przeciwko członkostwu w Unii Europejskiej. Popiera nacjonalizację sektora bankowego. Gospodarczo stoi po stronie korporacjonizmu. Największym sukcesem FN było wprowadzenie swojego przywódcy do Parlamentu Europejskiego w 2008 r. Delegacja FN regularnie gości na Marszu Niepodległości.

Brawa dla policjantów.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!