Wiadomości

Włoska nastolatka została żywcem poćwiartowana przez nigeryjskiego handlarza narkotyków?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Informacją, która najbardziej zszokowała obserwatorów procesu dot. zamordowania
18-letniej Włoszki Pameli Mastropietro, jest to, że prawdopodobnie została ona poćwiartowana, gdy jeszcze żyła.

Przerażające doniesienia przynoszą zeznania składane w sądzie przez Vincenzo Marino, kluczowego świadka w procesie nigeryjskiego handlarza narkotyków Innocentego Oseghale’a, który odpowiada za brutalne morderstwo młodej dziewczyny w zeszłym roku, donosi Il Giornale.

Matka Mastropietro twierdzi, że jej 18-letnia córka rozstała się z rodziną i uzależniła od narkotyków w trakcie krótkotrwałego związku z mężczyzną pochodzącym z Rumunii.

Marino, kluczowy świadek w tej sprawie, został uwięziony w tym samym czasie co Oseghale i w trakcie śledztwa przyznał się, iż był świadkiem zbrodni i złożył w tej sprawie szczegółowe zeznania

Jak wynika z zeznania złożonego przez Marino, nigeryjski dealer narkotyków dźgnął włoską nastolatkę tuż po jej zgwałceniu. Marino powiedział: „Walczyli, przepychali się, Oseghale dźgnął ją w wątrobę i po pierwszym ciosie Pamela upadła na ziemię”.

Świadek dodał, że po pierwszym dźgnięciu Oseghale opuścił miejsce zbrodni, by wezwać innego mężczyznę, by pomógł mu w pozbyciu się ciała dziewczyny. Kiedy „wrócił do domu, upewnił się, że Pamela nie żyje i przystąpił do ćwiartowania jej ciała, zaczynając od stóp”.

Nagle dziewczyna odzyskała przytomność i zaczęła krzyczeć, wzywając pomocy. Wówczas Nigeryjczyk zadał jej kolejny, tym razem śmiertelny cios nożem.

Marino zeznał, iż Oseghale nie powiedział, kim był jego wspólnik. „Umył [ciało] wybielaczem, by nie było wiadomo, czy umarła z przedawkowania, czy została zamordowana” – zeznał Marino.

„Powiedział, że w lodówce jest worek do wkładania kawałków, ale nie mieściły się w nim i musiał ją przeciąć i umieścił w dwóch walizkach” – dodał główny świadek.

W lutym ubiegłego roku we włoskiej gminie Pollenza, na poboczu drogi odkryto poćwiartowane zwłoki 18-letniej Mastropietro. Znajdowały się one w kilku walizkach. Przerażające odkrycie wywołało wściekłość w kraju, przy czym pojawiły się spekulacje dotyczące rytualnego kanibalizmu, o którym wiadomo, że jest praktykowany przez nigeryjskie gangi przestępcze, które działają na całym kontynencie.

Odkrycie poćwiartowanego trupa młodej dziewczyny wywołało także masową strzelaninę, kiedy Luci Traini, 28-letni Włoch, który podobno znał Mastropietro, zaatakował i ranił kilku migrantów w akcie zemsty.

Alassandro Meluzzi, włoski psychiatra i kryminolog twierdził, że morderstwo było najprawdopodobniej związane z nigeryjskimi gangami zorganizowanej przestępczości.

Zaledwie kilka miesięcy po odkryciu ciała Mastropietro, inna włoska nastolatka, Desirée Mariotinni, została znaleziona martwa w wyniku przedawkowania w Rzymie. Włoscy prokuratorzy aresztowali w związku z jej śmiercią kilku migrantów, oskarżając ich o zgwałcenie 16-letniej dziewczynki i celowe doprowadzenie jej do śmiertelnego przedawkowania narkotyków.

Włochy doświadczyły kolosalnej fali przestępczości w następstwie najazdu setek tysięcy afrykańskich imigrantów, z których wielu pochodziło z Nigerii.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!