Europa Polska Wiadomości

Włoscy narodowcy wskazują Polskę i Węgry jako wzór do naśladowania

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Węgry i Polska są „wzorami do naśladowania” w ich sprzeciwie wobec lewicowej polityki europejskiej, której celem jest zmuszenie krajów do podporządkowania się ich woli – powiedziała w czwartek na forum parlamentu Giorgia Meloni, przewodnicząca nacjonalistycznych Braci Włochów (FdI).

Meloni stwierdziła, że ​​włoski rząd „fałszywie twierdzi, że kraje wyszehradzkie nie pomagają w kryzysie migracyjnym”. Wskazała, że ​​centrolewicowy rząd kierowany przez Giuseppe Conte’go źle zrozumiał inicjatywę przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen w sprawie projektu paktu migracyjnego, który obejmował ochronę granic zewnętrznych Europy, jako inicjatywę, która dokonuje wyraźnego rozróżnienia między uchodźcami, nielegalnymi imigrantami i deportacjami. Węgry, Polska i Czechy wyraziły sprzeciw wobec propozycji nowego paktu migracyjnego, a liderka francuskiego Zgromadzenia Narodowego Marine Le Pen powiedziała, że ​​oznaczałoby to „ samobójstwo Europy”.

Meloni powiedziała, że ​​wstydzi się, że Włochy robią to, co robią, zwłaszcza w porównaniu z wzorową postawą krajów wyszehradzkich.

– Jeszcze bardziej wstydzę się widzieć kraje takie jak Polska i Węgry, które są słabsze niż my we Włoszech, podnoszące głowy przeciwko szantażowi z Europy – dodała.

Poparcie dla Fratelli d’Italia stale rośnie. W sondażu Tecne z 8–9 października partia zanotowała 16.8 % poparcia.

I tak trzymać!

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!