Europa Wiadomości

Włochy: Wściekły tłum próbował powiesić nigeryjskiego gwałciciela

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl nigeryjski imigrant cudem uniknął zlinczowania przez tłum Włochów po tym, jak próbował wciągnąć miejscową kobietę w zaułek, próbując ją zgwałcić – donosi portal Sky TG24, kanału należącego do znanej telewizyjno-radiowej satelitarnej platformy cyfrowej.

Incydent miał miejsce na ulicy przy Piazza Garibaldi w pobliżu stacji kolejowej Napoli Centrale w Neapolu we wtorkowy wieczór. Nigeryjczyk, zidentyfikowany później jako 41-letni Stephen Pope, próbował wciągnąć miejscową kobietę w ciemną uliczkę. 56-letnia kobieta donośnie jednak krzyczała, co zwróciło uwagę przechodzącego nieopodal patrolu.

Policjanci ruszyli na pomoc, a zauważywszy fukcjonariuszy niedoszły gwałciciel pozwolił ofierze uwolnić się i próbował uciec. Poza policjantami jednak w ciemnym zaułku zaczął gromadzić się tłum przechodniów i tylko stanowczej postawie policjantów, Murzyn zawdzięcza życie. Wściekli Włosi mieli bowiem zamiar na miejscu wymierzyć mu sprawiedliwość i po prostu go zlinczować.

Jak uważacie? Czy policjanci powinni się tak bardzo śpieszyć?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!