Europa Wiadomości

Włochy: Sąd nakazał facebookowi przywrócenie konta narodowych radykałów z Casapound

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytac na portalu dzienniknarodowy.pl włoski sędzia w czwartek uwzględnił apelację narodowo-radykalnego ruchu CasaPound Italia (CPI) przeciwko decyzji Facebooka o zamknięciu konta, uznając że działanie firmy było przeciw pluralizmowi politycznemu.

Facebook zablokował konto Casapound we wrześniu, twierdząc że naruszyło ono politykę platformy przeciwko szerzeniu nienawiści.

W zeszłorocznych wyborach parlamentarnych na CasaPound Italia (CPI) zagłosowało 312 tys. Włochów (0.95 %). W nocy z 26 na 27 grudnia 2003 r. grupa włoskich działaczy nacjonalistycznych pod wodzą Gianluca Iannone zajęła sześciopiętrową kamienicę przy Via Napoleone III w Rzymie, w której następnie założyli skłot pod nazwą CasaPound, nazwany tak na cześć amerykańskiego poety, Ezry Pounda. W trakcie II wojny światowej Amerykanin, który w połowie lat 20-tych przeniósł się na Półwysep Apeniński, wygłaszał propagandowe przemówienia we włoskim radiu, co stało się w 1945 r. podstawą oskarżenia o kolaborację i zdradę stanu. Stąd wzięła się nazwa partii, która oznacza “Dom Pounda”.

CasaPound posługuje się symbolem stylizowanego żółwia z motywem czterech strzał zwróconych grotami do środka na skorupie. Żółw symbolizuje główny postulat ruchu, tj. prawo każdej włoskiej rodziny do posiadania własnego domu, zaś strzały – wspólną pracę na rzecz społeczeństwa.

– Wykluczenie skarżących z Facebooka jest sprzeczne z prawem do pluralizmu… eliminującym lub silnie ograniczającym możliwość stowarzyszenia… do wyrażania swoich przesłań politycznych – orzekł sędzia.

Jak widać można skutecznie walczyć przeciwko międzynarodowym korporacjom.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!