Wiadomości

Wlk. Brytania: Rekordowa liczba nielegalnych imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej 853 nielegalnych imigrantów na 25 łodziach przedostało się w środę do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche – poinformowało w piątek brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Oznacza to kolejny, piąty w tym roku, dobowy rekord.

Dotychczas najwyższą dobową liczbą, odnotowaną 21 sierpnia, było to 828 osób. Napływ nielegalnych imigrantów przez kanał La Manche jest w tym roku bezprecedensowy. Od stycznia udało się to już ponad 21 tysiącom osób. To prawie 2,5 razy więcej niż w całym zeszłym roku, który i tak był rekordowy, oraz ponad 11 razy więcej niż w 2019 r.

Kolejne małe łodzie i pontony z nielegalnymi imigrantami wypływają z Francji mimo powtarzanych przez minister spraw wewnętrznych Priti Patel obietnic, że ukróci ten proceder, podwyższając kary dla organizatorów przemytu, jak i samych nielegalnych imigrantów. Dzieje się tak także mimo umów z Francją, która zobowiązała się, że w zamian za pomoc finansową zwiększy liczbę policjantów strzegących wybrzeże. Brytyjski rząd zarzuca władzom w Paryżu, że nie robią wystarczająco dużo, by zatrzymać osoby próbujące przedostać się przez kanał La Manche.

Tymczasem jak wynika z opublikowanego w środę sondażu ośrodka YouGov, tylko 17 proc. uważa, że brytyjski rząd dobrze sobie radzi z sytuacją na kanale La Manche, a 73 proc. – że słabo.

/naszdziennik.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!