Wiadomości

Właściciel Amazona poleci w kosmos już w te wakacje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Właściciel koncernu Amazon Jeff Bezos poinformował w poniedziałek, że on i jego brat dołączą do osoby, która podczas aukcji online wygra bilet na miejsce na pokładzie statku New Shepard udającego się w lecie w pierwszy suborbitalny turystyczny lot w kosmos.

Blue Origin, firma rakietowa założyciela Amazona, 5 maja rozpoczęła aukcję biletów na pierwszy załogowy lot, którego start jest zaplanowany na 20 lipca, w 52. rocznicę lądowania na Księżycu misji Apollo 11. Data rozpoczęcia aukcji również nie została wybrana przypadkowo: to 60. rocznica lotu pierwszego Amerykanina w kosmos – i drugiego człowieka na świecie po Juriju Gagarinie – Alana Sheparda.

Firma nie podała na razie żadnych informacji na temat sposobu ustalania cen lotów dla turystów. W 2018 roku agencja Reutera prognozowała na podstawie cen takich lotów, jakie zaoferuje rywal Bezosa, Richard Branson i jego firma Virgin Galactic, że bilet na New Shepard może kosztować 200 tys. USD. W tym samym roku dwóch pracowników Blue Origin powiedziało, że cena lotu może wynieść od 200 tys. do 300 tys. USD.

Potencjalną klientelą Blue Origin mają być ludzie wyjątkowo bogaci i celebryci, ale firma ma zamiar oferować też miejsca na pokładzie statku w ramach akcji charytatywnych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!