Wiadomości

Włamanie do kościoła w Lidzbarku Warmińskim, rabusiów aresztowała… zakonnica

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Siostra zakonna z Lidzbarka Warmińskiego (warmińsko-mazurskie) zamknęła w kościele dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść skarbony na datki. Siostra wezwała policję, a ta zatrzymała złodziei.

27 września br. policjanci otrzymali informację, że w budynku kościoła jednej z lidzbarskich parafii znajduje się 2 złodziei. Na miejsce pojechał policyjny patrol. W rozmowie z siostrą zakonną funkcjonariusze ustalili, że po zakończonej mszy kobieta poszła na zakrystię. Po chwili usłyszała dobiegający hałas i zauważyła 2 mężczyzn próbujących podnieść 2 metalowe skarbony o łącznej wartości 5.000 złotych z datkami w wysokości 3.000 złotych.

Zakonnica szybko pozamykała drzwi kościoła i powiadomiła policję. Po otwarciu drzwi policjanci zastali 2 znanych im braci. 28 i 22-latek byli pod znacznym wpływem alkoholu. Mieszkańcy miasta zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że do kościoła przyszli tylko się pomodlić, a że skarbony stały krzywo, to chcieli je tylko prawidłowo ustawić.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że bracia z tego samego kościoła ukradli drewnianą skarbonę z zawartością blisko 300 złotych. Mężczyźni zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczyli na alkohol.

Podejrzani przyznali się do stawianych im zarzutów. Za popełnione przestępstwa grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

http://lidzbark-warminski.policja.gov.pl/o10/aktualnosci/50499,Pod-pretekstem-modlitwy-przyszli-ukrasc-skarbonki-na-ich-drodze-stanela-zakonnic.html

/http://lidzbark-warminski.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!