Wiadomości

Władze ZHP wstrzymały akcje propagujące homoseksualizm wśród harcerzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przygotowaną przez Centrum Życia i Rodziny petycję przeciwko homopropagandzie i gorszeniu dzieci w Związku Harcerstwa Polskiego podpisało blisko 20 tysięcy osób. To zdecydowane veto przyniosło skutek – władze ZHP wstrzymały akcje propagujące homoseksualizm wśród harcerzy.

Centrum Życia i Rodziny we wrześniu 2018 roku zainicjowało akcję zbierania podpisów pod petycją skierowaną do przewodniczącego i naczelnika największej w kraju organizacji harcerskiej. Napisano w niej m.in.: „Wzywam Państwa do natychmiastowego i całkowitego zaprzestania promowania w ZHP homoseksualizmu, biseksualizmu, transseksualizmu i innych dewiacji podważających powszechnie przyjęte w Polsce normy moralne, wywodzące się z chrześcijaństwa”.

Wystosowanie petycji było reakcją na obecną w ZHP, co najmniej od roku 2015, indoktrynację homoseksualną dzieci i młodzieży. Wydana w 2015 r. publikacja „Każdy inny, wszyscy równi. Propozycja programowa Kwatery Głównej ZHP”, zawierała m.in. scenariusze zbiórek harcerskich, nawet dla 6-latków, które nakłaniały do walki z tzw. homofobią, czyli w rzeczywistości z osobami przeciwstawiającymi się szkodliwej homopropagandzie. Natomiast w wydanym w czerwcu 2018 r. poradniku „Tężnia ducha” m.in. proponowano, aby aktywni homoseksualiści mogli w ZHP pełnić funkcje wychowawcze.

Pod petycją podpisało się blisko 20 tysięcy osób. W reakcji na protesty władze związku wycofały szkodliwe broszury i zaprzestały organizacji spotkań, podczas których promowano wśród dzieci i młodzieży ideologię LGBT.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!