Wiadomości

Władze szwedzkiej gminy chcą, by mieszkańcy przyjęli do swych domów setki imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gmina Kungsbacka, leżąca na południe od Göteborga, zmaga się z „ostrym kryzysem mieszkaniowym”, będącym efektem napływu imigrantów. Z tego też powodu władze gminy chcą, aby Szwedzi otworzyli swoje domy dla imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki – donosi Fria Tider.

Gmina nie może znaleźć mieszkań dla 400 przybyłych w tym roku imigrantów. Niedobór mieszkań w Kungsbacka jest ogromny. I jest to problem, który ciągnie się od wielu lat, ale gmina wciąż jest zmuszona przyjmować kolejnych imigrantów.

W okresie do lata tego roku gmina przyjmowała migrantów w liczbie wymaganej przez prawo, ale później zmuszona była wstrzymać ich przyjmowanie, bowiem nie miała gdzie ich umieścić. Teraz zmuszona została do „nadrobienia zaległości” i do przyjęcia w krótkim czasie ogromnej rzeszy imigrantów.

– To nie wynika z naszych zachcianek, my musimy to zrobić, bo do tego obliguje nas prawo. Będziemy musieli umieścić ich w akademikach. Pomimo wielokrotnych rozmów ze Szwedzką Agencją Migracyjną, nie pozwolono nam odkładać ich przyjęcia do czasu rozwiązania problemu mieszkaniowego – mówi Hans Forsberg, przewodniczący gminy.

W związku z tym gmina będzie zmuszona odstąpić „nowym mieszkańcom” akademiki.

– To nie jest w porządku, że tylko tyle możemy im zaoferować. Akademiki nie nadają się do stałego kwaterunku – mówi kierownik ds. Integracji, Karin Martinsson.

– Aby sprostać zadaniu, jakim jest ich integracja, chcielibyśmy zapewnić im odpowiednie warunki zakwaterowania – dodaje.

Dlatego władze gminy liczą, że mieszkańcy Kungsbacka udostępnią imigrantom swoje prywatne mieszkania.

/friatider.se/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!