Wiadomości

Władze palestyńskie zabroniły prowadzenia publicznej działalności organizacji LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Władze Autonomii Palestyńskiej zabroniły prowadzenia publicznej działalności na Zachodnim Brzegu Jordanu grupie Al-Qaws, angażującej się na rzecz osób homo-, bi- oraz transseksualnych. Tego rodzaju aktywności są „szkodliwe dla wyższych wartości i ideałów społeczeństwa palestyńskiego” – słowa rzecznika palestyńskiej policji, Luaya Zreikata, zacytowała niemiecka agencja katolicka KNA powołując się na media izraelskie z 19 sierpnia. Zakaz działalności wydano po tym, gdy grupa zapowiedziała, że pod koniec sierpnia planuje zorganizować spotkania swoich członków w Nablusie.

Działania Al-Qaws nie maja związku z tradycjami palestyńskimi, ze zwyczajami i religią, tłumaczył rzecznik palestyńskiej policji. Według mediów Luay Zreikat zapowiedział, że osoby odpowiedzialne za działania tej grupy zostaną postawione przed sądem, zaapelował też do Palestyńczyków, aby informowali o osobach utrzymujących kontakt z Al-Qaws. Organizacja potępiła groźby ze strony policji uznając je za podburzanie i zapowiedziała, że będzie kontynuować swoją pracę.

/ekai.pl/

Stanisław Michalkiewicz! Stanisław Krajski! Ewa Kurek! Radosław Sikora i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia! Sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!