Świat Wiadomości

Władze Argentyny zdecydowały się użyć rosyjskiej szczepionki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl władze Argentyny dopuściły do zastosowania nie tylko szczepionki Pfizera, ale też rosyjskiego preparatu Sputnik V.

Jak podała w niedzielę agencja informacyjna Interfax, Argentyna jest już gotowa do rozpoczęcia masowych szczepień przeciwko koronawirusowi SARS CoV-2. Powszechne szczepienia mają rozpocząć się we wtorek. Według agencji do ich przeprowadzenia wykorzystane zostaną różne rodzaje preparatów.

Władze południowoamerykańskiego państwa dopuściły do użytku amerykańsko-niemiecką szczepionkę Pfizera i BioNTech oraz opracowaną przez Rosjan szczepionkę Sputnik V. Ta ostatnia w poniedziałek ma zostać przetransportowana do wszystkich regionów kraju, tak aby wejść do użytku dzień potem.

Jak do tej pory Argentyna otrzymała 300 tys. dawek Sputnika V, które dotarły do niej w czwartek. Rosjanie mają kontynuować dostawy już w nowym roku.

W Argentynie odnotowano od początku pandemii 1,578 mln przypadków zakażenia co daje południowoamerykańskiemu państwu 12 miejsce na świecie pod tym względem i trzecie na kontynencie. Zmarło 42,1 tys. nosicieli.

Wśród państw europejskich na użycie rosyjskiej szczepionki przeciw koronawirusowi zdecydowała się Serbia.

Ciekawe.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!