Europa Polska Wiadomości

Władimir Putin w sprawie katastrofy smoleńskiej: “szukajcie zamachowców u siebie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas konferencji prasowej, jaką pod koniec każdego roku organizuje Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej wypowiedział się na temat katastrofy smoleńskiej stanowczo podkreślając, że na pokładzie prezydenckiego Tu-154 M nie było żadnych wybuchów.

Putin podkreślił, że wrak polskiego samolotu został szczegółowo zbadany przez rosyjskich i polskich ekspertów. Na podstawie uzyskanych wyników kategorycznie wykluczono obecność na jego pokładzie materiałów wybuchowych a co za tym idzie – możliwość wybuchu.

– Załóżmy jednak, że w samolocie były wybuchy. Skąd samolot leciał? Z Moskwy? Nie! Z Warszawy! To znaczy, że tam je podłożono – powiedział prezydent Rosji i dodał, że jeśli faktycznie doszło do zamachu, to osób za niego odpowiedzialnych należy szukać w Polsce, a nie w kraju carów.

– Szukajcie (zamachowców – red.) w takim razie u siebie – podkreślił i powtórzył raz jeszcze, że „Nie było tam żadnych wybuchów”.

– Zbadano, w sposób najdokładniejszy wszystko, co działo się na pokładzie samolotu – oświadczył Putin i dodał, że w 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem doszło do „nieszczęścia i katastrofy”.

– Jeśli jest tragedia, należy odnosić się do tego, jak do tragedii – oznajmił rosyjski prezydent, po czym zapytał: „Czy chcecie dodatkowo utrudnić stosunki polsko-rosyjskie? Po co? By podwyższyć własne notowania?”. Dodał, że pogorszenie stosunków z Rosją nie jest korzystne dla Polski.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!