Świat Wiadomości

Władimir Putin powiadomił o posiadaniu przez Rosję broni hipersonicznej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Rosja zadziwi inne kraje, jeśli zyskają one broń hipersoniczną, bo obecnie jest w wyjątkowej sytuacji, gdyż nikt poza nią nie ma takiej broni” – powiedział prezydent Władimir Putin w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji państwowej.

W rozmowie z telewizją państwową Putin powiedział, że broń hipersoniczną, którą dziś Rosja dysponuje, zapewne w przyszłości znajdzie się również w posiadaniu światowych potęg. Zapewnił, że jego kraj będzie na to przygotowany. Wydaje mi się, że zdołamy przyjemnie zdziwić naszych partnerów tym, że gdy oni zyskają tę broń, to my najprawdopodobniej będziemy mieli środki jej zwalczania – dodał.

Zdaniem prezydenta Rosji szybkość tego uzbrojenia sprawia, że obecnie nikt nie jest w stanie stawić oporu pociskom hipersonicznym. Na tym polega wyjątkowość naszej sytuacji – podkreślił Putin.

Putin wyraził opinię, że za granicą “są ludzie, którzy chcą, by Rosja była silna”, gdyż “uważają, że gdyby Rosja się nie odrodziła, nie zajęła w świecie swojego godnego miejsca, to świat byłby gorszy i bardziej niebezpieczny”.

W wywiadzie Putin wypowiadał się także na temat ostatnich wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. Ocenił, że w USA partie polityczne stawiają własne interesy ponad interesami ludzi.

Porównywał sytuację związaną z pandemią koronawirusa w Rosji i USA i zapewnił, że w Rosji, mimo pewnych kosztów i strat, władzom udaje się wychodzić z tej sytuacji z minimalnymi stratami. W Stanach tak się nie dzieje – ocenił, dodając, że jest to kwestia m.in. systemu zarządzania.

Demokracja polega na władzy narodu, ale jeśli “naród wybiera najwyższe organy władzy (…), to mają one prawo w taki sposób tworzyć pracę organów wykonawczych, aby gwarantować interesy przeważającej większości ludności kraju” – oświadczył.

W Rosji liczba zakażeń od początku epidemii koronawirusa zbliżyła się w niedzielę do 529 tysięcy. Zmarło dotąd blisko 7 tys. osób. Od końca maja codzienny przyrost zachorowań w Rosji wynosi ok. 9 tys. Wyleczonych zostało dotąd ponad 280 tys. osób. Pod względem liczby infekcji Rosja znajduje się na trzecim miejscu w świecie, za USA i Brazylią.

Opracowanie: Magdalena Partyła

Zwykły straszak czy coś jest na rzeczy?

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!