Europa Wiadomości

Władimir Putin domaga się wprowadzenia “wychowania patriotycznego” w rosyjskich szkołach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu kresy.pl prezydent Rosji Władimir Putin wydał polecenie trzem ministerstwom by podjęły prace nad przygotowaniem ustawy o „wychowaniu patriotycznym obywateli”.

Informację o inicjatywie Putina podała w czwartek agencja informacyjna RIA Nowosti. „Ministerstwu Oświaty Federacji Rosyjskiej razem z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Federacji Rosyjskiej, Ministerstwu Kultury Federacji Rosyjskiej i innym zainteresowanym organom federalnej władzy wykonawczej i stowarzyszeniom społecznym [polecam] przygotować i przedstawić w ustanowiony porządku federalny projekt [ustawy] <<Wychowanie patriotyczne obywateli RF>> w ramach projektu narodowego <<Oświata>>” – cytuje agencja.

Jako termin przedstawienia projektu wyznaczono 1 marca. W piśmie imiennie oznaczono też członków rządu odpowiedzialnych za realizację prezydenckiego polecenia: ministra oświaty Siergiej Krawcowa, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Walerija Fałykowa oraz minister kultury Olgę Liubimową.

Polecenia przygotowania przepisów określających wychowanie patriotyczne w rosyjskich szkołach i na uczelniach jest kolejną inicjatywą prawodawczą rosyjskiego prezydenta. 15 stycznia w czasie orędzia do obu izb rosyjskiego parlamentu Putin zapowiedział przygotowanie poprawek do konstytucji, które zmienią system polityczny Rosji. Grupa robocza do spraw przygotowania poprawek została bardzo szybko sformowana i pierwsze propozycje z jej strony zostały przyjęte już 23 stycznia przez Dumę Państwową zw pierwszym czytaniu projektu poprawionej ustawy zasadniczej.

 Robi się coraz ciekawiej…
Źródło:kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!