Wiadomości

Witkowski: „Brak kontroli doprowadził Pomorze na skraj katastrofy ekologicznej”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Ewidentny brak nadzoru właścicielskiego i brak kontroli przez prezydenta Gdańska nad jedną ze spółek skutkował awarią, która doprowadziła region Pomorza na skraj katastrofy ekologicznej – powiedział wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski.

Witkowski, który uczestniczył w rejsie badawczym po Zatoce Puckiej tłumaczył, iż jego resort pełni od 3 lat rolę gospodarza polskiego wybrzeża, portów i rybołówstwa. Wskazał, że dla ministerstwa sprawa turystyki na Pomorzu także jest bardzo ważna.

– Idzie sezon wakacyjny. Szkoda, że wiele lat pracy przedsiębiorców i mieszkańców Pomorza nad budowaniem reputacji regionu jako wspaniałego miejsca do wypoczynku mogło pójść na marne – powiedział Witkowski, odnosząc się do awarii przepompowni ścieków na gdańskiej Ołowiance, która miała miejsce 15 maja br.

Wiceminister dodał, iż ma nadzieję na to, że w najbliższych tygodniach turyści rozważający wypoczynek nad Bałtykiem otrzymają rzetelne informacje co do jakości wód w regionie i będą mogli udać się na wakacje nad polskie morze.

– Rząd premiera Mateusza Morawieckiego i Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej dołożą wszelkich starań, aby sprawdzić stan wody szczególnie na Zatoce Gdańskiej, żeby wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione i żeby można było wrócić do normalnej gospodarki morskiej, turystyki i rybołówstwa – dodał.

We wtorek 15 maja uległy zalaniu i przestały działać silniki w Przepompowni Ścieków Ołowianka odprowadzającej nieczystości z dużej części Gdańska. Ścieki skierowano do Motławy i Zatoki Gdańskiej. Za gdańską sieć wodociągowo-kanalizacyjną odpowiada spółka Saur Neptun Gdańsk.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!