Wiadomości

Winnicki po obrzydliwym występie posłanki Lewicy: Jest czerwoną jędzą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Posłanka Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska to osoba, która prezentuje sobą wyjątkowo niski poziom intelektualny i moralny. Niewiele wnosi do prac parlamentu i zapewne nawet nie wiedzielibyśmy o jej istnieniu, gdyby nie wyskoki, które u normalnych ludzi budzą obrzydzenie.

I znowu dała o sobie znać, przy czym znów z tej najgorszej strony. Trudno wręcz komentować jej obrzydliwe wystąpienie podczas dyskusji w Sejmie związanej z głosowaniem poselskiej uchwały w związku z setną rocznicą urodzin Tadeusza Gajcego, na które bardzo ostro zareagował Robert Winnicki, poseł Konfederacji.

– Pewne pytania trzeba zadać. Tadeusz Gajcy to wybitny poeta czasów wojny, żołnierz AK, który zginął w Powstaniu Warszawskim, ale też członek Konfederacji Narodu, organizacji konspiracyjnej o charakterze konspiracyjno-wojskowym, utworzonej w środowisku działaczy ONR „Falanga”, czyli polskich faszystów. Na szczęście w swojej pracy redakcyjnej Gajcy odciął się od tej faszystowskiej, antysemickiej ideologii — wyrzucała z siebie Prokop-Paczkowska.

– Konfederacja Narodowa liczyła na zwycięskie zakończenie wojny i budowę imperium słowiańskiego z dominującą rolą Polski (…). Rosja miała być zredukowania do rozmiarów dawnego księstwa moskiewskiego, a więc sny o potędze dotyczyły także nas — kontynuowała swój słowotok posłanka Lewicy.

W czasie jej przemówienia z ław sejmowych miał odezwać się Robert Winnicki, krzycząc „zamilcz czerwona jędzo”.

– Podczas przemówienia @M_Prokop_P z @__Lewica dotyczącego Tadeusza Gajcego z sali krzyczy @RobertWinnicki „zamilcz czerwona jędzo”. Co to za maniery? Co to poziom? Skandal. I oczywiście brak reakcji marszałka Terleckiego na te słowa — napisała na Twitterze inna posłanka Lewicy, Paulina Matysiak, reprezentująca poziom intelektualny i moralny równie niski co jej klubowa koleżanka.

– Tak, nawet 100. rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych polskich poetów wykorzystała do wyłania pomyj. Tak, Prokop-Paczkowska, która już „wsławiła się” satysfakcją z ludobójstwa chrześcijan w Etiopii jest czerwoną jędzą i świnią. Po waszemu byłoby „wyp…ć”- ja wolę „zamilcz” — odpowiedział na wpis Matysiak Robert Winnicki.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!