Wiadomości

Winnicki: Facebook ma pozycję monopolisty. Potrzebne są odważne działania państwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Robert Winnicki skomentował cenzurę na Facebooku. – Big Tech, Big Pharma i inne globalne korporacje to największe zagrożenie dla wolności – ocenił poseł Konfederacji.

5 stycznia profil Konfederacji został usunięty z Facebooka z zaskoczenia za rzekome “złamanie regulaminu dot. informacji o COVID-19”. Chodzi o niezgodne z oficjalnie obowiązującą narracją posty dotyczące pandemii koronawirusa, polityki lockdownów oraz szczepień preparatem przeciw COVID-19. Od dłuższego czasu konto Konfederacji miało ograniczanie zasięgi. Kilka dni później, Facebook usunął dwa kolejne profile Konfederacji.

Politycy Konfederacji podkreślają, że zarzuty są nieprawdziwe, a Facebook nie przestrzega nie tylko polskiego prawa, ale także własnego regulaminu. Zaznaczają, że kontakt z administracją jest w praktyce niemożliwy.

W poniedziałek w rozmowie z Radiem WNET prezes Ruchu Narodowego wskazał, że usunięte konto Konfederacji było nie tylko największym profilem z polskich partii politycznych, ale również jednym z największych kont na portalu.

Winnicki od dłuższego czasu alarmuje, że Big Tech, Big Pharma i inne globalne korporacje stanowią obecnie największe zagrożenie dla wolności. – Jeśli państwa nie zainterweniują w sposób zdecydowany to będziemy mieli dyktaturę – powiedział. – Nie ma obecnie żadnych instancji ani procedur odwoławczych – podkreślił.

Pytany o pracę nad kontrolą Facebooka w zakresie Unii Europejskiej odparł, że nie można w tej sprawie oglądać się na Unię. – To wynika z naszego piątkowego spotkania z ministrem Cieszyńskim w Sejmie. Minister niestety bardzo liczy na regulacje unijne. Dlaczego niestety? Dlatego, że UE bardzo wolno podchodzi do tych procesów i nie wiadomo, kiedy regulacje będą przyjęte – powiedział Winnicki.

– Po drugie – sam pan minister Cieszyński powiedział nam jasno – że w UE zachodnie państwa kładą nacisk na ograniczanie korporacji od strony podatkowej i zbierania danych i informacji. Nie kładą natomiast nacisku na kwestie wolności debaty publicznej – powiedział.

Poseł Konfederacji zwrócił uwagę, że na zachodzie dominują partie lewicowe, które nie widzą problemu w cenzurze ze strony globalnych korporacji.

Winnicki ocenił, że potrzebne są regulacje na poziomie krajowym i przypomniał, że Konfederacja złożyła stosowany projekt w tej sprawie. Formacja zapowiedziała pozew i oczekuje wyjaśnień, które konkretnie materiały naruszają “Standardy Społeczności”. Politycy Konfederacji zaprezentowali jednocześnie projekt ustawy o ochronie demokratycznej debaty publicznej.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!