Wiadomości

Will Smith ma 10-letni zakaz wstępu na Oscary

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak czytamy na portalu TVP Info, Will Smith otrzymał 10-letni zakaz wstępu na galę Oscarów wydany przez Zarząd Amerykańskiej Akademii Filmowej. Decyzja zapadła 8 kwietnia br. Jest to kara za skandaliczne zachowanie gwiazdora w trakcie tegorocznej uroczystości w Dolby Theatre.

Podczas tegorocznej oscarowej ceremonii jeden z prezenterów, komik Chris Rock, pozwolił sobie na niefortunny żart pod adresem żony Smitha, Jady Pinkett Smith. Z pozoru niewinny dowcip odnosił się do choroby, na którą cierpi aktorka. Rozjuszony słowami Rocka Smith wkroczył na scenę i uderzył komika w twarz. W oficjalnym oświadczeniu oscarowej kapituły czytamy:

„Zarząd zdecydował, że przez okres 10 lat od 8 kwietnia 2022 roku pan Smith nie będzie mógł uczestniczyć w żadnych wydarzeniach ani programach Akademii, osobiście lub wirtualnie, w tym między innymi w rozdaniu Nagród Akademii.

Pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność panu Rockowi za zachowanie spokoju w nadzwyczajnych okolicznościach. Pragniemy również podziękować naszym gospodarzom, nominowanym, prezenterom oraz zwycięzcom za ich opanowanie i elegancję podczas programu telewizyjnego.

Działania, które dziś podejmujemy w reakcji na zachowanie Willa Smitha , to krok w kierunku realizacji większego celu, jakim jest ochrona bezpieczeństwa naszych wykonawców i gości oraz odbudowa zaufania do Akademii. Mamy także nadzieję, że może to zapoczątkować czas uzdrowienia i odbudowy dla wszystkich zaangażowanych i dotkniętych tą sytuacją.”

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!