Wiadomości

Wierni będą dyżurowali przy pomniku Jana Pawła II

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po tym, jak jedna z wrocławskich kobiet poinformowała swoją parafię o tym, że grupa mężczyzn planuje zniszczenie pomnika Jana Pawła II, miejscowy proboszcz podjął stanowcze kroki.

“Parafianka słyszała rozmowę kilku młodych mężczyzn umawiających się na zniszczenie naszego pomnika św. J.P.II. Usiłowanie zniszczenia może nastąpić w pobliżu daty 2 kwietnia. Rada Parafialna zaproponowała nocne dyżury przy pomniku. Oczekujemy zatem na osoby chętne podjęcia się tych dyżurów” – to ogłoszenie duszpasterskie, jakie pojawiło się w ogłoszeniach parafialnych opublikowanych przez parafię pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu.

– O całej sprawie poinformowała nas pani, którą dobrze znamy i wierzymy jej. Nie ma powodów konfabulować. Usłyszała, stojąc na balkonie, jak jeden z mężczyzn podszedł do innych siedzących na ławce i pijących piwo i namawiał ich do zniszczenia pomnika – skomentował proboszcz parafii ksiądz prałat Czesław Majda.

W związku z powyższym, parafia organizuje dyżury w nocy na dwie zmiany: 24:00 – 3:00 i 3:00 – 6:00. Jak poinformowano, potrzeba 30 osób, a wtedy każdemu przypadnie dyżur raz w tygodniu. Jak poinformował ks. proboszcz, zgłosiło się sporo chętnych. Dyżury nie będą odbywały się na stałe, a jedynie przez kilka dni w okolicy 2 kwietnia, czyli rocznicy śmierci Jana Pawła II. Ponadto parafia zainstalowała dodatkowo kolejną kamerę na pomnik (razem będą to 3 kamery), które rejestrują obraz przy parafii przez całą dobę. O zgłoszeniu parafianki miała zostać również powiadomiona policja.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!