Wiadomości

Wieloletni współpracownik prezydenta Lublina wśród zatrzymanych przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wśród zatrzymanych we wtorek przez CBA czterech osób z Lublina jest były wieloletni współpracownik prezydenta miasta, były przewodniczący rady miejskiej Piotr Kowalczyk. Mężczyzna twierdzi, że padł ofiarą prowokacji. Poręczył za niego prezydent Krzysztof Żuk.

„Oświadczam, że w dniu 3.12.2019 r. około godziny 16.00 padłem ofiarą prowokacji wykonanej przez agentów CBA. Sytuacja ta miała miejsce w moim biurze w trakcie podpisywania umowy o wykonanie prac projektowych z inwestorem ze Słowacji, który okazał się być podstawionym agentem CBA” – napisał Kowalczyk w wydanym oświadczeniu.

Piotr Kowalczyk to były przewodniczący Rady Miasta Lublin, pełnił tę funkcję w minionej kadencji samorządu. W ostatnich wyborach samorządowych nie kandydował do rady.

Kowalczyk jest jedną z czterech osób zatrzymanych przez CBA w związku ze sprawą budowy wieżowca przy ul. Zana w Lublinie. Według CBA zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że osoby te działały w porozumieniu i powoływały się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, m.in. w Urzędzie Miasta Lublin.

– Jak ustalili funkcjonariusze CBA, mężczyźni podjęli się załatwienia pozwolenia na budowę i wymaganych prawem zgód w związku z budową wieżowca przy ul. Zana w Lublinie w zamian za korzyść majątkową w wysokości 1 mln zł – informował rzecznik CBA.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!