Wiadomości

Wieloletni dyrektor domu kultury został zwolniony za… niewyświetlenie filmu „Kler”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wieloletni dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury Bogdan Piątkowski został zwolniony. Jak dowiedziała się „Codzienna”, okoliczności jego odwołania są zaskakujące. Mówi się, że Piątkowski został zwolniony, bo nie zgodził się na wyświetlanie w domu kultury skandalizującego filmu „Kler”.

Obowiązki Bogdana Piątkowskiego przejmie Jarosław Pasztaleniec, dotychczas kierownik podlegającego OCK kina Jantar. Wkrótce ma zostać ogłoszony konkurs na nowego dyrektora.

Zaprzysiężony kilka dni temu prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik nie chciał tłumaczyć się ze swej decycji przez telefon i odesłał dziennikarza do sekretariatu.

– Ta decyzja została podjęta przez obecnego prezydenta. Nowe władze mogą mieć własną opinię co do kierowników różnych jednostek i to jest naturalne. Jednak sytuacja, w której odwołano dyrektora Piątkowskiego, jest niecywilizowana! To człowiek, który pracuje w OCK od 1986 r. Całe swoje dorosłe życie zawodowe poświęcił na rzecz ostrołęckiej kultury – powiedział poseł PiS Arkadiusz Czartoryski.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!