Wiadomości

Wielkie zwycięstwo syryjskiej armii nad oddziałami ISIS w prowincji Dajr az-Zaur

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do sieci trafiło wideo, na kadrach którego zarejestrowano przeczesywanie przez syryjskie wojska rządowe wyzwolonej przez nie pustyni Badija asz-Szam. Syryjska armia zlikwidowała resztki oddziałów ISIS, które wciąż jeszcze utrzymywały się w pustynnych rejonach prowincji Dajr az-Zaur.

Ostatni etap ofensywy syryjskich sił rządowych zaczął się w rejonie Haribsza, z szosy Damaszek – Dajr az-Zaur. Wojska rządowe posuwały się w stronę Ibn-Muwene. Równocześnie inna grupa uderzeniowa wojsk syryjskich posuwała się z drugiej strony pustyni. W wyniku skoordynowanego natarcia obydwa zgrupowania spotkały się, okrążając oddziały islamistów.

Jak powiedział jeden z dowódców polowych, syryjskie wojska rządowe i ich sojusznicy przystąpiły do oczyszczania pustyni Badija asz-Szam z dżihadystów. Nacierając w kierunku Ibn-Muwene spotkali się oni z pododdziałami syryjskiej armii, które posuwały się od strony granicy irackiej. W wyniku tej operacje przejęto kontrolę nad dwoma tysiącami kilometrów kwadratowych pustyni, a także zlikwidowano wszystkich znajdujących się tam bojowników.

Jak wynika z ostatnich doniesień, wojska rządowe zdołały oczyścić w ostatnich tygodniach z rąk bojowników ISIS około 5,8 tys. kilometrów kwadratowych pustyni. Armia syryjska zlikwidowała kilka sztabów, bojownicy ponieśli przy tym ogromne straty.

https://vk.com/video-73013298_456240997

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!