Wiadomości

Wielkie przejęcie firmy w USA. Wartość transakcji to 68,7 mld dolarów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To już oficjalna informacja: Microsoft (amerykański gigant technologiczny założony przez Billa Gatesa) przejmuje Activision Blizzard, producenta i wydawcę gier, m.in. takich tytułów jak World of Warcraft, Call of Duty, Diablo czy Hearthstone. Wartość transakcji to 68,7 mld dol. – podał Reuters.

Oferta Microsoftu to 95 dol. za akcje Activision Blizzard, o 45 proc. więcej niż cena zamknięcia podczas piątkowej sesji.

“Po zamknięciu transakcji Microsoft stanie się trzecią co do wielkości firmą zajmującą się grami na świecie pod względem przychodów, za Tencentem i Sony. Planowane przejęcie obejmuje kultowe franczyzy ze studiów Activision, Blizzard i King, takie jak Warcraft, Diablo, Overwatch, Call of Duty i Candy Crush, a także globalne działania e-sportowe w ramach Major League Gaming. Firma posiada studia na całym świecie zatrudniające prawie 10 000 pracowników” – czytamy w informacji prasowej zamieszczonej na stronie Activision Blizzard.

Funkcję prezesa w AB utrzyma Bobby Kotick.

Satya Nadella, prezes i dyrektor generalny Microsoft, cytowany w komunikacie, powiedział, że “gry są dziś najbardziej dynamiczną i ekscytującą kategorią rozrywki na wszystkich platformach i będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju platform Metaverse”. – Inwestujemy głęboko w światowej klasy treści, społeczność i chmurę, aby zapoczątkować nową erę gier, która stawia graczy i twórców na pierwszym miejscu i sprawia, że gry są bezpieczne, integracyjne i dostępne dla wszystkich – dodał Satya Nadella.

Przejęcie wzmocni portfolio Game Pass (usługi subskrypcji gier wideo firmy Microsoft) dzięki planom – napisano w komunikacie – wprowadzenia do niego gier Activision Blizzard. Obecnie z Game Pass korzysta ponad 25 milionów subskrybentów. “Dzięki blisko 400 milionom aktywnych graczy Activision Blizzard miesięcznie, Game Pass stanie się jedną z najbardziej atrakcyjnych i zróżnicowanych ofert gier w branży – dodano.

Akcje Activision Blizzard rosną o godzinie 15.30 o 31 proc. Notowania Microsoftu spadają o blisko 2 proc.

/biznes.interia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!