Wiadomości

Wielki napis “Dmowski zostaje” na Pałacu Kultury

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

#DmowskiZostaje. Takie hasło wyświetlamy dziś w ramach protestu na PKiN. Rugowanie z przestrzeni publicznej ojca polskiej niepodległości jest hańbą i działaniem mającym na celu skłócenie Polaków – pisze w mediach społecznościowych Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Jak poinformował na początku grudnia wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży, Rada Warszawy przyjęła petycję ws. zmiany nazwy Rondo Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet. Sprawa wzbudziła duże kontrowersje i ostry sprzeciw sporej części społeczeństwa, czego wyrazem była m.in głośna akcja na Twitterze #DmowskiZostaje.

Decyzja ta spotkała się ze zdecydowaną reakcją Polaków. Jak poinformował na Twitterze Robert Bąkiewicz, w ramach protestu wyświetlono na PKiN wielkie hasło “Dmowski zostaje”.

“Rugowanie z przestrzeni publicznej ojca polskiej niepodległości jest hańbą i działaniem mającym na celu skłócenie Polaków. Oczywiście stoi za tym nie kto inny jak Trzaskowski – napisał Bąkiewicz na Twitterze, do wpisu dołączając zdjęcia. Prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości poinformował również, iż warszawska policja zaklasyfikowała napis jako… reklamę, w związku z czym skierowała wniosek do sądu o ukaranie autorów projekcji – Żałosne działanie Panie Trzaskowski” – skomentował Robert Bąkiewicz.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!