Wiadomości

Wielka obława na gang ożarowski – 26 zatrzymanych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej 26 osób zatrzymali funkcjonariusze CBŚP podczas uderzenia w gang ożarowski, uważany obecnie za największą stołeczną grupę przestępczą – dowiedział się portal tvp.info. Jednocześnie z aresztu doprowadzono do warszawskich „pezetów” z Prokuratury Krajowej lidera bandy – Piotra S. ps. Sajur, który odsiaduje w zakładzie kolejny wyrok. W kierowaniu grupą miała mu pomagać żona Justyna. Gangsterzy są podejrzani o sprzedaż co najmniej 270 kg narkotyków wartych blisko 13 mln zł.

Ponad stu policjantów, głównie warszawskiego zarządu CBŚP i antyterrorystów, wzięło udział w trwającej od poniedziałku obławie na członków gangu ożarowskiego. Obecnie „Ożarów” jest najsilniejszą w stolicy grupą przestępczą, kontrolującą dużą część rynku handlu bronią i narkotykami. W działaniu bandy nie przeszkadzało nawet uwięzienie w 2016 r. jej herszta – Piotr S. ps. Sajur.

Od półtora roku w Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej trwało śledztwo w sprawie działania „Ożarowa” po roku 2002. Wszczęto je po tym jak jeden z gangsterów uznał, że od wieloletniej odsiadki lepsza będzie współpraca ze śledczymi. Opowiedział o dziesiątkach transakcji narkotykowych oraz innych przestępstw popełnianych przez grupę.

Do tej pory zatrzymano 26 członków „Ożarowa”, w tym Justynę S., żonę bossa grupy. Wpadli także dwaj watażkowie bandy – Piotr S. ps. Skiba i Tomasz K. ps. Galus. Ten ostatni miał, zdaniem śledczych, bardzo dobre kontakty z bułgarskimi i tureckimi przemytnikami heroiny. W 2010 r. został zatrzymany przez policjantów, po tym jak pięć lat wcześniej nie wrócił z przepustki do więzienia. W należącym do niego magazynie znaleziono wtedy narkotyki warte około 10 mln zł oraz półtorakilogramową paczkę banknotów euro i zł o najwyższych nominałach.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej przedstawiono im zarzuty „wprowadzania do obrotu i udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środków odurzających w ramach zorganizowanej grupy przestępczej”.

– Piotrowi S. pseudonim Sajur oraz jego żonie Justynie S. prokurator zarzucił między innymi kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym – powiedział portalowi tvp.info prok. Arkadiusz Jaraszek z biura prasowego Prokuratury Krajowej.

Więcej:
https://www.tvp.info/39178459/wielka-oblawa-na-ozarow-prokuratura-sajur-kierowal-gangiem-razem-z-zona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!