Europa Wiadomości

Wielka Brytania: Według Komisji do spraw Dobroczynności organizacje charytatywne zrzeszają zbyt wielu białych mężczyzn w podeszłym wieku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komisja ds. Dobroczynności i Biuro ds. Społeczeństwa Obywatelskiego przedstawiły raport w którym stwierdzają, że osoby w zarządach organizacji charytatywnych „nie odzwierciedlają społeczności, którym służą”.

Raport mówi, że 92% członków rad organizacji, to osoby białe, a ponad połowa to emeryci. W związku z tym Komisja ds. Dobroczynności wzywa, aby zachęcać kobiety i osoby z mniejszości etnicznych do zapisywania się w szeregi organizacji dobroczynnych.

Według ankiety przeprowadzonej wśród 3500 członków zarządów organizacji w Anglii i Walii, przewaga mężczyzn wynosi 2 do 1, a średnia wieku to od 55 do 64 lat.

„Organizacje charytatywne wnoszą wielki wkład w nasze społeczeństwo i społeczności lokalne i cały kraj polega na ich ochotniczej działalności powiedziała” – mówi Helen Stephenson, szefowa Komisji ds. Dobroczynności. „Tym niemniej rady tych organizacji muszą zacząć uwzględniać zróżnicowanie w społecznościach, którym służą” – dodała.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!