Europa Polska Wiadomości

Wielka Brytania: Polka została zaatakowana przez grupę młodocianych przestępców ze względu na swą narodowość

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Brytyjskie dzieci zagradzały 45-letniej kobiecie drogę, obrzucały ją wyzwiskami, parodiowały akcent, a jedno uderzyło ją w plecy tylko dlatego, że jest Polką. Marta S. padła ofiarą rasistowskiego ataku, którego sprawcami byli nieletni w Swindon.

Polka poskarżyła się policji i lokalnym mediom po ataku dokonanym przez grupkę dzieci. Nieletni kilkakrotnie dokuczali jej na ulicy, kiedy szła z dzieckiem. Marta S. nazywana była m.in. dz***ą, a jeden z grupy młodocianych uderzył ją w plecy.

45-letnia Polka uwieczniła sytuację telefonem komórkowym i przekazała nagrania lokalnej gazecie dodając, że te same dzieci zachowywały się wobec niej podobnie już tydzień wcześniej. Sprawców było sześcioro i nie mieli więcej niż 12 lat – informuje serwis www.swindonadvertiser.co.uk.

Kobieta twierdzi, że spokojnie szła z córką na plac zabaw, kiedy podbiegło do nich kilkoro chłopców.

Na jednym z nagrań słychać, jak chłopiec woła matkę i krzyczy, że Polka jest pedofilką i żeby przestała za nimi chodzić. Inny próbował naśladować jej polski akcent, mówiąc, aby “poskarżyła się policji”.

Polka jest zszokowana i czuje się fatalnie po tej sytuacji.

“Mieszkam tu od 2005 roku i nigdy wcześniej nie spotkałam się z rasistowskimi zachowaniami” – cytuje Martę S. serwis www.swindonadvertiser.co.uk.

Polka podkreśliła, że jest skłonna zeznawać przed sądem, jeśli policja zajmie się tym incydentem.

Rzecznik Wiltshire Police potwierdził, że policja prowadzi śledztwo w tej sprawie, ale nikt nie został aresztowany.

Źródło: londynek.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!