Europa Wiadomości

Wielka Brytania: Nigel Farage nie wystartuje w wyborach parlamentarnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl przewodniczący Partii Brexitu Nigel Farage ujawnił, że nie będzie kandydował do parlamentu w grudniowych wyborach parlamentarnych. Zamiast tego poświęci swój czas, aby „służyć sprawie”, wspierając kandydatów partii w Wielkiej Brytanii.

Przemawiając w The Andrew Marr Show w niedzielę rano, weteran walki o wyjście z UE powiedział, że rozpoczyna kampanię w imieniu swoich kolegów politycznych w poniedziałek.

Farage powiedział, że zastanawiał się, jak najlepiej „służyć sprawie Brexitu”: czy ubiegać się o mandat do Izby Gmin czy „przemierzyć Wielką Brytanię wszerz i wzdłuż, popierając 600 kandydatów. I zdecydowałem, że ten drugi kurs jest właściwy”.

– Nie chcę zajmować się polityką przez resztę życia – powiedział gospodarzowi programu BBC.

Powiedział, że chciałby wyjaśnić ludziom, że to, co oferujeje premier Boris Johnson – jego zatwierdzony przez UE traktat – „nie jest Brexitem”, a raczej „Brexitem przeciwników wyjścia” (Remainer’s Brexit).
. Muszą zrozumieć, że tak naprawdę to, co oferuje, jest ściśle powiązane ze wszystkimi instytucjami europejskimi. Kolejny etap negocjacji trwać będzie co najmniej trzy lata. Będę jeździć więc po całym kraju, zaczynając od jutra – powiedział.

Farage rozpoczął w piątek swoją kampanię wyborczą, ponownie oferując sojusz z Partią Konserwatywną.

Zapytany, czy w tych rozmowach nastąpił postęp, Farage powiedział, że „rozmowy odbyły się w ciągu ostatnich kilku tygodni, ale jeśli Boris jest zdecydowany trzymać się tego nowego traktatu UE, to nie jest to Brexit”.

Co wy na to?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!