Europa Wiadomości

Wielka Brytania: Muzułmanin , który nawoływał do zabicia księcia Jerzego został skazany na dożywocie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dziennik narodowy.pl zwolennik grupy terrorystycznej Islamskiego Państwa, która wzywał do ataku na księcia Jerzego, został skazany na dożywocie, z możliwością warunkowego zwolnienia najwcześniej po upływie 25 lat.

Książę Jerzy to pierworodny syn Williama, księcia Cambridge, i Kate, księżnej Cambridge. Jest trzecią osobą, po swoim dziadku i ojcu, w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Husnain Rashid, z Nelson w hr. Lancashire, nie przyznawał się do winy podczas całego postępowania w Woolwich Crown Court, ale nagle zmienił zdanie po przedstawieniu wszystkich dowodów przez pracowników prokuratury i przyznał się do szeregu przestępstw terrorystycznych. Oprócz zamordowania małego członka rodziny królewskiej, planował też ataki na brytyjskie stadiony piłkarskie i chciał zatruwać lody trucizną.

Sędzia Andrew Lees, skazując go, powiedział:

– Przesłanie było jasne – podałeś nazwę, fotografię i adres szkoły księcia Jerzego, przekazałeś instrukcje i groźby jasno mówiąc, że książę Jerzy i inni członkowie rodziny królewskiej powinni być postrzegani jako potencjalne cele. Ataki w krajach zachodnich były w twoich oczach jedyną odpowiednią dopuszczalną alternatywą dla samego dżihadu.

Rashid przyznał się do trzech czynów polegających na przygotowywaniu aktów terrorystycznych i otrzymał karę dożywotniego pozbawienia wolności za każdy z nich.

Po dokonaniu zamachów Rashid zasugerował także, że planuje uciekać do Syrii, aby walczyć o Państwo Islamskie.

Oczywiście wyrok jest jak najbardziej słuszny. Ciekawe tylko czy byłby on równie surowy gdyby nie chodziło o dziecko należące do rodziny królewskiej? Jak sądzicie? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!